German

Auch auf Deutsch

Also available in German

Swedish

Also available in Swedish

Aven tillgänglig på Svenska

French

Egalement en Francais

Also available in French

Italian

Also available in Italian

Disponibile anche in Italiano

Spanish

Also available in Spanish

También disponible en Español

English

Also available in English

 

 

RF4CE remote Controls

Uzaktan Kumandalar: Akıllı Ev ZigBee RF4CE için zorunlu aksesuar: olgun ve düşük bütçeli teknoloji seçimi

 

 

GreenPeak, ZigBee RF4CE için yeni beyaz bülten yayınlamaktadır: RF4CE nedir, uzaktan kumandalar için operatörler onu neden tercih eder, neden ABD’de bu kadar başarılıdır ve neden Avrupalı Akıllı Ev Geliştiriciler onu cihazlarında kullanmalıdır

 

 

GreenPeak Press Release

Utrecht, Hollanda – 11 Mayıs 2015 – GreenPeak Technologies, endüstri lideri Akıllı Ev yarı iletken/system firması, bugün ZigBee RF4CE ile ilgili yeni bir beyaz bültenin duyurusunu yaptı. İlk olarak tüketici elektronik endüstrisi tarafından TV’lere, DVD oynatıcılara vs. uzaktan bağlantı kumandası için geliştirilen RF4CE cihazları artık Akıllı Ev için vazgeçilmez bir aksesuar halini almıştır. Son birkaç yılda, RF4CE dominant standart olmuştur ve ABD’deki TÜM lider operatörler ve onların set üstü cihaz ve uzaktan kumanda cihazları yapan firmaları tarafından benimsenmiştir. Dünya çapında, 100 milyonun üzerinde set üstü cihaz ve uzaktan kumanda cihazı halihazırda ZigBee’yi kullanmaktadır ve bu sayı hızla artmaktadır.

 

“RF4CE tüketici elektronik cihazlarının, set üstü cihazların ve Akıllı Ev uygulamalarının uzaktan kontrolü için ideal, sofistike iki yönlü interaktif bir kablosuz iletişim protokolüdür,” diye belirten GreenPark Technologies CEO’su sözlerine şöyle devam eder “Göze çarpan erişim uzaklığına, güvenilirliğine ve sağlamlığına ek olarak, RF4CE’nin ultra-düşük güç gereksinimi bataryaların hiç değişmesi gerekmediği anlamına gelir.”

RF-technolojisi, infrared teknolojisine oranla çok daha fazla avantaj sunmaktadır- kontrol edilecek cihazın uzaktan kumandasını hedefe yöneltmeye gerek yoktur ve sinyal duvarlardan, tabanlardan ve eşyalardan geçebilme kapasitesine sahiptir. İki-yönlü interaktif özellik, “uzaktan kumandamı bul” yeterlilikleri sağlar ve operatörlere son kullanıcı ile iletişim kurabilecekleri birçok heyecan verici özellik sunar(örn. Yaklaşan gösterilerle ilgili hatırlatma göndermek, özel teklifler ve hatta uzaktan kumandaların sürümlerini yükseltmek için yeni yazılımlar). Daha iyi erişim uzaklığı, daha iyi bir gizlilik ve rakip hizmetlere göre çok daha düşük güç sarfiyatı ile ZigBee RF4CE, RF uzaktan kumandalar içerisinde en iyi iletişim teknolojisidir. ZigBee,ağ oluşturma kapasitesi ve Bluetooth’a kıyasla teknik avantajlarıyla ile şimdiden uzaktan kumanda piyasasını kazanmıştır. Yüksek hacimli bir deneyimle desteklenen olgun bir teknolojidir, dünya lideri operatörler tarafından kullanılır ve bir çok tedarikçiden sağlanabilir bu da onun daha ucuz olmasını sağlar.

 

Akıllı Ev için neden uzaktan kumanda olmazsa olmaz bir aksesuardır? Cees Links’e göre, “Evinizden uzakta olduğunuzda mesela işte veya seyahatte olduğunuzda Akıllı Evinizi izlemek ve kontrol etmek için akıllı telefonunuzu kullanmak harikadır. Ancak evde olduğunuzda, sadece bir tek tuşa basmak ve ışıklandırmanın değişmesi, kapıların kilitlenmesi, klimanın açılması çok daha kolaydır. Veya siz evdeyken, akıllı telefonunuzdan mesajlaşır veya konuşurken, çocuklarınız TV’deki kanalları nasıl değiştirebilir? Uzaktan kumandalar için her zaman bir yer vardır ve RF4CE bu seçimin teknolojisidir!”

RF4CE’nin avantajları ve neden kablo çevresinin ve internet hizmeti sağlayan firmaların bağlantı teknolojileri olarak RF4CE’yi seçtikleri ile ilgili daha fazla bilgi için: buradan beyaz bülteni indirin: whitepaper

 

GreenPeak Technologies hakkında
GreenPeak Technologies ödüllü bir yarı iletken/sistem firmasıdır ve IEEE 802.15.4 ile ZigBee piyasasında dünyaca tanınmaktadır, Akıllı Ev veri bağlantıları ve Nesnelerin İnterneti konusunda birçok yarı iletken ürün ve yazılım teknolojisi sunar. GreenPeak’in kurucuları, WiFi’ın keşfine önemli ölçüde katkıda bulundular ve bugün milyonlarca insan tarafından kullanılan ticari bir başarıya dönüşmesine yardımcı oldular. GreenPeak, müşteri elektroniğinde ve Akıllı Ev uygulamalarında yeni kablosuz teknolojiler geliştirmek konusunda bir lider olarak tanınmaktadır, alanındaki büyük müşteriler tarafından benimsenerek hızlı bir büyüme göstermektedir.
GreenPeak özel bir şirkettir. Genel merkezi, Utrecht, Hollanda’dadır ve Belçika’da, Çin’de, Fransa’da, ABD’de ve Kore’de ofisleri bulunmaktadır.


 

 

download pdf

Download press release in pdf

Download whitepaper in pdf

 

Twitter

GreenPeakTwitter

Follow us on Twitter

GreenPeak on Twitter

 

Press contacts

 

GreenPeak Basın Kontakt Kişisi
Elly Schietse
elly.schietse@greenpeak.com
Tel +32 52 45 87 30
Cell +32 479 76 18 25

 

Press Images
Please refer to the press kit for (high-resolution) logos, product pictures and images, management pictures and additional background information.